شان استون مسلمان شد

شان استون پسر کارگردان مشهور هالیوودی الیور استون که بخاطر ساخت فیلم مولانا چند بار به ایران سفر کرده بود مسلمان شیعی شد و نام علی را برای خود برگزید.

این خبر برای من شیرینی خاصی داشت و بخاطر دوستم که از توهین به اسلام و حضرت محمد(ص) توسط ایرانی ها و پخشش در فضای اینترنت ناراحت بود داخل وبلاگ گذاشتم. 

صحبت های استون در مورد مسلمان شدنش

او در این مورد به AFP گفته است: «تغییر مذهب به اسلام به معنای رد ادیان مسیحیت و یهودیت که با آن‌ها متولد شده‌ام نیست. بلکه به این معناست که من حضرت محمد [ص] و دیگر پیامبر‌ها را پذیرفته‌ام».

همچنین استون در صحبت‌هایی با خبرنگار فارس اظهار داشت: دین اسلام ادامه کلمه خداوند است، خداوندی که حضرت خلیل و حضرت موسی را فرستاده و تمام مذاهب و اصول ادیان را یکی کرده است. این هنرمند آمریکایی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در زمانی که دنیا پر از کفر بود تمام مردم را با هم متحد کرد، ادامه داد: من شجاعت و معرفت رسول خدا (ص) را می‌فهمم و به همین دلیل نیز مسلمان شدم. وی با اشاره به اینکه مذاهب دیگر هم مانند اسلام یک خدا را می‌پرستند، تاکید کرد: «لا اله الا الله» مفهوم جدیدی نیست، بلکه همواره در ادیان مختلف بوده اما نوع بیانش تفاوت داشته است. استون در پاسخ به این سؤال که آیا خانواده شما در جریان مسلمان شدن شما قرار گرفته‌اند و واکنش آن‌ها با این موضوع چه بوده است، گفت: زیاد اطلاع ندارند؛ من با مسلمان شدن در واقع پیرو تمام ادیان نیز هستم، تمام ما در چشم خداوند که یک قدرت است، یکی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در ۲۷ سالگی به اسلام روی آورده‌اید، اظهار داشت: من قرآن را خواندم اما با یک شب قرائت قرآن نمی‌توان مسلمان شد و تمام عمر باید آن را تلاوت کرد، مسلمان شدن من دستور خداوند بوده است، من کسی نیستم که بخواهم زمانش را تعیین کنم. این هنرمند تازه مسلمان شده آمریکایی درباره احساسش در زمان قرائت شهادتین، گفت: یک عالم روحانی و مقدسی در آن شرایط بود که فکر کردم ارتباط خاصی با خداوند برقرار شده است.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره شرایط آینده مسلمانان در منطقه افزود: من فکر می‌کنم همان‌طور که بابل فرو ریخت، قدرت‌های دنیا نیز فرو می‌ریزند و این تفاوتی بین افرادی است که ایمان دارند و غربی‌ها که ایمان ندارند.

استون در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که سرنوشت جنبش وال‌استریت در آمریکا را چگونه ارزیابی می‌کنید، بیان داشت: وال‌استریت جنبشی است که پایان ندارد چرا که در دل مردم جای گرفته است.

«الیور استون»، پدر «شان استون» یهودی و مادر او الیزابت (که همسر دوم الیور استون است و از او جدا شده است) مسیحی است. البته الیور استون در سال‌های اخیر خودش را به عنوان یک بودایی توصیف کرده است. 

/ 4 نظر / 18 بازدید
امین سهرابی

به به.داش حسین خسته نباشی. وبلاگ قشنگیه.

حسین آخوندی

حسین جون ممنونم که به خاطر من این مطلب را در وبلاگت قرار دادی . راستش نمی دونم بعضیا چطور زنده هستن که اونطور اسلام ستیزی میکنند . حتی افرادی هستند که در این را از جان و مال و ناموس خود میگذرند برای سرکوب اسلام ناب محمدی (ص) . اگر همین افراد به جای این تفکر و عقیده پوچ که می تونند به اسلام حتی کوچکترین خدشه ای وارد کنند , در راه اسلام قدم بر میداشتن سعادتمند دو عالم بودند . من فقط از خدا می خوام اگه من لایق جهنم هستم , من را کنار این افراد قرار نده که به شدت از آنها بیزارم . آخه من موندم مگه نماز خوندن چه ضرری به آدم میرسونه یا چه سختی داره که همون بعضیا به جای خواندن نماز پر از سود و منفعت کارهایی ازشون سر میزنه که ... ! حالا خودتون قضاوت کنید کدوم راه راحتتره ! ولی خدایش ارزش کدوم بالاتره که 5 دقیقه از وقتمون به خلوت کردن با خدا اختصاص بدیم بدون هیچ زحمتی یا اینکه کاری کنیم که حتی شیطان لعیم هم ازمون بیزاری کنه . آره الان از کار همون بعضیا خوششون میاد اما یه روزی بدجور میزنه تو پوز همونا !!! آخرشم آنها می مانند و خدای یکتا و دیگر هیچ . منظورم از بعضی ها همونایی هستند که از خدا دورند و این شکلیند : [شیطان]

خاطره

ایمان داشتن خیلی مهم نماز خوندن و ایمان به خدا مهم ترین شرط در همه شرایط زندگی هست چرا که وقتی ایمانت ضعیف باشه آدم بی اراده و ضعیفی میشی.یاد خدا باعث آرامش[گل] البته بعید میدونم دوست شما نظرات من رو تایید بکنه. خوشحال میشم که از وبلاگ شما هم دیدن بکنم. [گل][خجالت][لبخند]

خاطره

راستش رو بخواین منم فکر میکردم حسین آخوندی وجود خارجی نداره و این شما هستین که نظر میذارین[لبخند][خمیازه][اوه]