شوق پرواز شوقی برای پریدن نداشت

سریال شوق پرواز در 24 قسمت در مورد زندگی شهید عباس بابایی ساخته شد.که جمعه ها از شبکه یک پخش می شد و پخش آن جمعه هفته پیش به پایان رسید.

 

این که سریالی در وصف زندگی شهیدی خلبان جسور و شجاع ساخته شود بسیار خوب است.این که مردم فرمانده ای را که هفت سال جنگیده و افتخار آفریده و دفاع از مردمش را از سفر حج هم واجب تر دانسته بسیار خوب است اما مهم تر از آن روایت این عاشقانه است.

لزومی نداشت که زندگی شهید به طور خاطره وار روایت می شد و اگر مستقیم به این زندگی پرداخته می شد بهتر بود.نکته بعدی نداشتن جذابیت داستان بود زندگی یک خلبان مخصوصا خلبانی که در جنگ بوده را می توان خیلی جذاب تر از این روایت کرد اما شوق پرواز داستان بسیار معمولی داشت به طوری که بیننده گاهی اوقات از دیدنش خسته می شد.

گاهی اوقات هم با نشان دادن فیلم های مستند از شهید در سریال می خواستند جذابیت به کار ببخشند اما ضعف فیلم نامه  و روایت را نمی شد با این کارها پوشاند.

شاید بازی شهاب حسینی تنها نقطه قوت این سریال بود به هر حال سریال تمام شده ولی شوق پرواز شوقی برای پریدن نداشت و می شد بسیار بهتر از این ساخته شود و در حد نام سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی باشد که نشد. 

/ 1 نظر / 17 بازدید
الهه

اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان